لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن  چیست؟

همه ی ما انسان ها به طور ذاتی تمایل داریم که زیبا باشیم و بدنی زیبا داشته باشیم. این مسئله در میان بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است. بانوان علاوه بر زیبایی صورت و بدن برای زیبایی اندام تناسلی خود نیز اهمیت ویژه ای قائل هستند. همین امر سبب شده است در سال های اخیر جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی بسیار طرفدار داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.

عمل لابیاپلاستی

اندام تناسلی بانوان یکی از مهم ترین اندام ها است. زیبایی این اندام در کیفیت روابط جنسی و اعتماد به نفس بانوان اهمیت زیادی دارد. این اندام از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. بخش خارجی واژن دارای دو قسمت به نام لابیا ماژور و لابیا مینور است. لابیا ماژور در واقع به لبه های خارجی واژن گفته می شود که بزرگ تر هستند و لابیا مینور لبه های داخلی واژن هستند که کوچک ترند. در واقع لابیا ماژور لابیا مینور را احاطه کرده است. این لابیا ها می توانند نقش تعیین کننده ای در زیبایی واژن داشته باشند.

با افزایش سن، بارداری و زایمان های متعدد و همچنین سایر عوامل دیگر، فرم واژن بانوان دستخوش تغییرات می شود. این امر ممکن است بر کیفیت رابطه جنسی، پوشیدن لباس زیر، اعتماد به نفس و … تاثیر گذار باشد. در نتیجه در چنین شرایطی می توان از عمل جراحی لابیاپلاستی برای زیبایی واژن استفاده کرد. مهم ترین دلیل انجام این جراحی قرینه نبودن لابیا ها و یا بزرگی بیش از حد لابیا ها می باشد.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک عمل جراحی مخصوص زیبایی، قرینه سازی و کوچک کردن واژن است که با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف قابل انجام شدن است. این عمل جراحی به صورت سرپایی و توسط متخصص زنان انجام می شود. در واقع برای این عمل جراحی نیازی به بستری شدن و یا بیهوشی نیست. پزشک متخصص زنان در مطب و یا درمانگاه با استفاده از بی حسی موضعی این عمل جراحی را انجام می دهد. در این عمل جراحی لابیا های ماژور کوچک می شوند و لابیا های مینور نیز قرینه سازی و کوچک می شوند. این عمل جراحی سبب زیبایی واژن و بهبود کیفیت روابط زناشویی می شود. همچنین کسانی که به دلیل بزرگ بودن لابیا ها نمی توانند ورزش کنند و یا لباس های خاص را بپوشند، با این عمل جراحی می توانند مشکل خود را برطرف نمایند.

جراحی زیبایی واژنکوچک کردن واژن

دلیل انجام جراحی لابیاپلاستی چیست؟

عمل لابیاپلاستی را می توان بنا به دلایل مختلف انجام داد. مهم ترین دلیل برای انجام این عمل جراحی این است که بانوان اظهار دارند بزرگ بودن و عدم قرینگی لابیا ها بر روی سبک زندگی آن ها تاثیرات منفی می گذارد. البته لازم است بدانید بزرگی لابیا ها به دلایل مختلف می تواند اتفاق بیفتد. برخی از بانوان به صورت ژنتیکی دارای لابیا های بزرگ هستند. لابیا های برخی دیگر از بانوان به دلیل زایمان های متعدد و پی در پی بزرگ می شود. بزرگ بودن لابیا ها می تواند موجب شود انجام برخی از ورزش ها مانند دوچرخه سواری یا دو و میدانی برای خانم ها آزار دهنده باشد. از طرفی بزرگ بودن لابیا ها سبب می شود کیفیت روابط زناشویی و پوشیدن لباس زیر مناسب تحت تاثیر قرار بگیرد. در برخی از موارد نیز اختلالات هورمونی منجر به بزرگ شدن و عدم قرینگی لابیا ها می شود.

علاوه بر موارد بالا با افزایش وزن و چاقی بیش از حد لابیا ها بزرگ و آویزان می شوند. تمامی این موارد علاوه بر تاثیر در سبک زندگی، بر اعتماد به نفس فرد هم تاثیر گذار هستند. بزرگ بودن بیش از حد، عدم قرینگی و عدم زیبایی واژن می تواند موجب کاهش اعتماد به نفس در بانوان شود.

حال شاید برای شما سوال باشد چه کسانی می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

لازم است بدانید تمامی بانوانی که از بزرگ بودن و عدم قرینگی لابیا های خود رنج می برند می توانند نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام کنند. البته در برخی از موارد دختران باکره نیز به دلایل ژنتیکی دارای لابیا های بزرگ هستند. این دختران نیز می تواند بعد از سن 18 سال برای انجام این عمل جراحی اقدام کنند.

جراحی زیبایی واژن

عمل جراحی لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

روش ها و تکنیک های مختلفی برای انجام عمل لابیاپلاستی وجود دارد. این روش ها به شرح زیر هستند:

  • روش تریم: در این روش لابیا های مینور برش داده شده و کوچک می شوند. سپس نواحی برش با نخ های مخصوص که جذب می شوند، دوخته شده و بخیه زده می شوند. این روش جراحی بین 40 الی 50 دقیقه به طول می انجامد.
  • روش وج: در این روش نیز لابیا های مینور به فرم وی شکل مورد برش قرار گرفته و سپس با نخ جذب شونده بخیه زده می شوند.
  • روش لیزر: در این روش جراحی با استفاده از لیزر لابیا های ماژور و مینور مورد جراحی قرار گرفته و کوچک و قرینه می شوند. در این روش به دلیل عدم استفاده از بخیه خونریزی بسیار کمتر از دیگر روش ها می باشد.

جراحی زیبایی واژنعمل زیبایی واژن

بعد از عمل لابیاپلاستی چه کنیم؟

بعد از انجام عمل لابیاپلاستی بهتر است برای دو روز به استراحت بپردازید. به مدت یک ماه بعد از انجام عمل جراحی نیز بهتر است از انجام فعالیت های سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین و رابطه جنسی خودداری کنید. تا یک روز بعد از عمل برای کاهش تورم و درد می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

تا یک هفته بعد از عمل ممکن است خونریزی های خفیف را مشاهده کنید و یا در ناحیه واژن خود درد داشته باشید که کاملا عادی است. اگر درد و خونریزی بیش از یک هفته به طول انجامید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید. تا یک هفته بعد از عمل از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ به شدت خودداری کنید. تا دو هفته بعد از انجام عمل از دوش مستقیم برای واژن خودداری کرده و به صورت ایستاده استحمام کنید. مشاهده تورم و کبودی بعد از عمل تا یک هفته نرمال و عادی است. جز دارو های تجویزی پزشک خود از هیچ کرم و یا پمادی در ناحیه جراحی شده استفاده نکنید.

Visits: 683

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *