به چه کسی متخصص کودکان  میگوییم؟

یکی از مهم ترین تصمیماتی که اغلب پدر و مادر ها قبل از به دنیا آمدن کودکشان می گیرند، انتخاب یک متخصص کودک برای فرزند خود می باشد. برای انتخاب یک پزشک متخصص، باید تحقیقاتی را انجام دهند تا بتوانند انتخاب بسیار مناسبی را در این زمینه داشته باشند.متخصص کودکان پزشکی است که  سلامت کودک شما را مدیریت می کند.مدیریت شامل موارد فیزیکی،رفتاری و سلامت روانی می باشد.

این افراد آموزش دیده اند تا بیماریهای دوران کودکی را تشخیص دهند و درمانی مناسب برایش انتخاب نمایند

تحصیلات:

متخصص کودکان  تحصیلاتی دارد که توانایی های خاصی به او اعطا می کند تا مراقب سلامت فرزندتان باشد.این افراد از دانشگاه علوم پزشکی فارغ التحصیل شده اند و برنانه رزیدنسی 3 ساله در کودکان را سپری کرده اند.
این متخصصان، تست ها و امتحانات سختی را گذرانده اند و برای اینکه مدرشکان پا بر جا بماند، باید نیاز های تحصیلی منظمی را داشته باشند.

اگر کودکی را می خواهید تحت درمان قرار دهید، باید در نظر داشته باشید که تمامی فعالیت های انجام گرفته در این زمینه را باید تحت نظارت یک پزشک انجام دهید چرا که این کار باعث می شود، تک تک مراحل زیر نظر متخصص انجام بشود. اگر به دنبال افراد متخصص در زمینه کودکان هستید، می توانید از متخصصین ما در درمانگاه تخصصی داخلی ظفرآریا کمک بگیرید


مهم ترین ویژگی  متخصص کودکان:

 

1. خوش اخلاق و صبور

شما هم می دانید که هر کودکی از بدو تولد  از پزشکان می ترسد و نمی تواند به خوبی با آن ها ارتباط برقرار کند! در واقع پزشک باید با خوش اخلاقی و میزان صبر خود کودک را ساکت و آرام کند، سپس به معالجه و درمان بپردازد. از همین بابت در مطب پزشکان زیادی اسباب بازی های مخصوص کودکان را مشاهده می کنید

2.آگاهی داشتن ازاطلاعات جدید پزشکی و بیماری‌ های جدید :

پزشکی و روش های مراقبت از سلامت خیلی سریع در حال تغییر هستند و آگاه بودن از جدیدترین تحقیقات بهترین راه مراقبت از خانواده است. برای مثال قبلا به والدین گفته شده بود که بعد از تعویض پوشک قسمت بند ناف نوزاد را با الکل شست و شو دهند اما تحقیقات جدید، نشان می دهد که این کار شاید باعث شود فرآیند خوب شدن طبیعی زخم بند ناف را به تاخیر بیفتد. یافته های جدید می گوید اطراف بند ناف تا جایی که امکان دارد تمیز و خشک بماند و از آب تمیز برای شستن این نواحی استفاده شود و بعد با پارچه تمیز خشک شود.

Views: 186