جراحی سرپایی

عمل جراحی سرپایی نوعی جراحی است که بدون بستری شدن بیمار در بیمارستان صورت میگیرد. این جراحی ها معمولا کمتر از یکساعت طول کشیده و در کلینیک و با بیحسی موضعی انجام میشود. جراحی های بزرگتر و وسیعتر معمولا نیاز به بستری شدن بیمار در بیمارستان دارند.

معرفی جراحی های زیبایی سرپایی

جراحی های زیبایی سرپایی چیست؟ معمولا لفظ جراحی سرپایی به مواردی اطلاق می شود که بیمار پس از انجام فرآیند عمل احتیاج به بستری ندارد و مرکز را ترک می کند. بسیاری از جراحی های زیبایی به شکل سرپایی در کلینیک ها انجام می شوند.

در این نوع جراحی بیمار بی حسی موضعی می شود، احتیاج به بیهوشی عمومی نبوده و عمل کمتر از یکساعت به طول می انجامد.

کدام جراحی‌های زیبایی سرپایی انجام می شود

جراحی‌های زیبایی سرپایی شامل برداشتن خال های گوشتی، عمل بلفاروپلاستی، ترمیم ضایعات پوستی و رفع پارگی ها و….. که نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و بیمار پس از اتمام جراحی به منزل خود مراجعه می کند.

یکی از شایع ترین جراحی‌های زیبایی سرپایی در حال حاضر عمل سرپایی بینی است. این روش که با تزریق ترکیباتی نظیر هیالورونیک اسید و چربی، آپاتیت کلسیم، هیدروکسی به رفع نواقص جزئی بینی پرداخته که در بیشتر موارد موفقیت آمیز بوده است. معمولا بی حسی در این عمل جراحی بوسیله تزریق لیدوکائین در زیر پوست انجام شده که تاثیر زیادی در جلوگیری عفونت در موضع مورد نظر دارد.
عمل لیپوماتیک نیز نوعی از جراحی های زیبایی سرپایی محسوب می شود. فرد بعد از عملیات پیکر تراشی می تواند به منزل بازگردد و احتیاج به بستری شدن ندارد.

عمل هایی مانند لیفتیگ، پروتز سینه و رینوپلاستی نیز به شکل سرپایی انجام می شوند.

از دیگر جراحی‌های زیبایی سرپایی شایع در بین افراد بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک است که در کلینک های زیبایی انجام می شود.

Views: 1738